Gotowi na maraton?

Gotowi na maraton?

Gotowi na maraton? Wspaniale! Cieszymy się, że tak licznie będziecie z nami! Zakończyliśmy już rejestrację. Na starcie stanie ponad 3400 uczestników, w tym osoby biegnące w sztafecie. To będzie również święto początkujących biegaczy, którzy wystartują w biegu na 5 km oraz dzieci i młodzieży. Liczymy, że każdy z Was osiągnie ... Czytaj więcej »

Finisz zapisów do 3. Gdańsk Maratonu

Finisz zapisów do 3. Gdańsk Maratonu

To już ostatni moment by zarejestrować się do startu w 3. Gdańsk Maratonie, najlepszej imprezy biegowej 2015 i 2016 roku w Polsce! Dystans 42,195 km można pokonać mierząc się z samym sobą, lub zrobić to zespołowo, poprzez udział w sztafecie. Dodatkowo, początkujący biegacze mogą pokonać 5 km w ramach imprezy ... Czytaj więcej »

Przygotowujemy kadrę do sezonu letniego

Przygotowujemy kadrę do sezonu letniego

Zapraszamy ratowników wodnych na zajęcia sekcji ratownictwa sportowego, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godzinie 6:00 oraz w czwartek o godzinie 22:00 na Pływalni Chełm przy ul. Chałubińskiego 13. Treningi dedykowane są osobom, które chcą przygotować się do zawodów, obejmujących specjalistyczne konkurencje ratownicze. Na naszej pływalni prowadzone są ... Czytaj więcej »

Będzie głośno na trasie 3. Gdańsk Maratonu!

Będzie głośno na trasie 3. Gdańsk Maratonu!

W organizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu konkursie „Pozytywna strefa kibicowania” napłynęło aż 15 zgłoszeń od gdańskich szkół oraz klubów sportowych. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych pomysłów na organizację punktów dopingu na trasie 3. Gdańsk Maratonu. Nagrody w konkursie stanowi sprzęt sportowy o łącznej wartości aż 15.000 PLN. I miejsce – ... Czytaj więcej »

Brzeźno. Miasto postawi toalety

Brzeźno. Miasto postawi toalety

Jeszcze przed wakacjami na plaży w Brzeźnie powinny stanąć publiczne, całoroczne szalety. Będą to nowoczesne, estetyczne obiekty. Radni Gdańska zgodzili się na wprowadzenie zmian w miejscowych planach zagospodarowania, które umożliwiają postawienie na plaży toalet. Sprawdźcie, jak będą wyglądać! Toalety będą miały maksymalnie 35 m² powierzchni. Ich wysokość nie będzie mogła ... Czytaj więcej »

Limitowana koszulka maratonowa

Limitowana koszulka maratonowa

Miło nam powitać w gronie Partnerów 3. Gdańsk Maratonu firmę Brubeck, lidera na rynku odzieży termoaktywnej w Polsce.  Każdy zarejestrowany i opłacony uczestnik 3. Gdańsk Maratonu ma możliwość zakupu specjalnej, limitowanej edycji koszulki technicznej, przygotowanej wspólnie przez Gdański Ośrodek Sportu oraz Brubeck. Jest to koszulka startowa z unikatową grafiką, wykonana ... Czytaj więcej »

Zostań wolonatariuszem 3. Gdańsk Maratonu!

Zostań wolonatariuszem 3. Gdańsk Maratonu!

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu jakim jest 3. Gdańsk Maraton, który startuje 9 kwietnia 2017 r. Pierwsza oraz druga edycja gdańskiej imprezy, dzięki głosom osób w nim uczestniczących, zdobyła tytuł Złotego Biegu wśród dużych maratonów. Teraz Wy możecie stać się częścią tej wyjątkowej imprezy biegowej. Jej nieprzeciętność podkreśli m.in. ... Czytaj więcej »

“Rowerowy Maj” zaczyna się w lutym

“Rowerowy Maj” zaczyna się w lutym

Oprócz Gdańska jeszcze 14 miast i gmin w całym kraju przeprowadzi u siebie w tym roku kampanię “Rowerowy Maj”. Żeby podtrzymać atrakcyjność czwartej rowerowej rywalizacji szkół i przedszkoli, jej organizatorzy wprowadzili kilka zmian w regulaminie. Formularze rekrutacyjne kampanii Rowerowy Maj`2017 dotarły do gdańskich szkół i przedszkoli 10 lutego 2017 r. ... Czytaj więcej »

Konkurs „Pozytywnej Strefy Kibicowania”

Konkurs „Pozytywnej Strefy Kibicowania”

Gdański Ośrodek Sportu pokazuje, że sport i ruch to nie tylko zdrowie, ale również pozytywne emocje w duchu Fair Play. GOS zaprasza wszystkie gdańskie szkoły – podstawowe i gimnazjalne – kluby sportowe – do juniora włącznie – oraz świetlice środowiskowe do uczestnictwa w Konkursie pod nazwą „Pozytywna strefa kibicowania”. Celem ... Czytaj więcej »

Zostań ratownikiem na kąpieliskach

Zostań ratownikiem na kąpieliskach

Umiesz pływać? Chcesz zostać ratownikiem wodnym na kąpieliskach w Gdańsku? Napisz do nas, pomożemy Ci uzyskać zawód i ciekawą pracę. Organizujemy kąpieliska morskie od 1990 roku. W tym celu zatrudniamy w sezonie letnim ratowników, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo kąpiących. Wyposażamy kąpieliska w nowoczesny sprzęt do bezpośredniego ratowania życia. ... Czytaj więcej »

Sportowe emocje najmłodszych biegaczy

Sportowe emocje najmłodszych biegaczy

Biegi dziecięce to jedno z wydarzeń towarzyszących 3. Gdańsk Maratonu. Dzień przed maratonem Wasze pociechy będą mogły wystartować w imprezie dedykowanej najmłodszym biegaczom. Start i meta zlokalizowane będą w hali AMBEREXPO, więc pogoda nie powinna być straszna dla młodych sportowców. Poza tym, będą finiszować w tym samym miejscu, co maratończycy! Nie ... Czytaj więcej »

Biegniesz w Maratonie? Poznaj Gdańsk – sam lub z rodziną!

Biegniesz w Maratonie? Poznaj Gdańsk – sam lub z rodziną!

Już 9 kwietnia w Gdańsku odbędzie się 3 Gdańsk Maraton. Z myślą o jego uczestnikach, Gdańska Organizacja Turystyczna wraz z Gdańskim Ośrodkiem Sportu przygotowała specjalny pakiet Karty Turysty. Dzięki niemu każdy biegacz i osoby, które przybędą z nim do Gdańska aby mu kibicować, będą mogli poznać nasze miasto jeszcze wygodniej ... Czytaj więcej »

Scroll To Top