Kąpieliska Morskie w Gdańsku

Gdańsk odpoczywa na plaży!

Miasto Gdańsk zaprasza na siedem kąpielisk morskich: Molo Brzeźno, Sobieszewo, Stogi, Jelitkowo, Orle, Klipper Jelitkowo, Dom Zdrojowy Brzeźno. Od kilku lat szczycą się one wiodącym, światowym certyfikatem Blue Flag, co świadczy m.in. o wyjątkowej czystości wody jak i plaży. Ich administratorem jest Gdański Ośrodek Sportu.

Nad bezpieczeństwem plażowiczów w sezonie letnim czuwają ratownicy wyposażeni w nowoczesny sprzęt. Specjalnie przygotowane kładki dla wózków umożliwiają korzystanie z plaż osobom niepełnosprawnym, a bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne zapewnia przybyłym moc atrakcji. Plażowe i nadmorskie siłownie, place zabaw, plażowe przedszkola, ścieżki i parkingi rowerowe, wypożyczalnie sprzętu plażowego, stadion letni, parki nadmorskie, rezerwaty przyrody, boiska i zjeżdżalnie to tylko nieliczne z oferowanych atrakcji.

451

Na szczególną uwagę zasługują cieszące się ogromną popularnością plażowe biblioteczki. Ten niezwykły projekt przyciągnął na plaże nie tylko sympatyków kąpieli morskich, ale i amatorów czytania. Na każdym gdańskim kąpielisku można znaleźć regały z książkami.

Inny innowacyjny letni projekt „Aktywuj się na lato!” to cykl co tygodniowych, bezpłatnych zajęć, prowadzonych przez doświadczonych Instruktorów. To zajęcia bez zapisów – można na nie dołączyć w każdej chwili, dostosowane do różnych grup wiekowych, dla każdego, bez względu na kondycję.

Wychodząc naprzeciw użytkownikom nowych technologii, wydzielone zostały strefy z bezpłatnym dostępem do internetu, a posiadacze zwierząt mają do dyspozycji nadmorską strefę spacerów i wybieg dla swoich pupili.

Więcej informacji na kapieliskagdansk.pl.

Scroll To Top