Program Ożywienia Dróg Wodnych w Gdańsku

Gdańsk posiada 109 km szlaków wodnych. Należą do nich między innymi Martwa Wisła, Wisła Śmiała, Motława i jej dopływy (Motława Stara i Nowa) oraz Opływ Motławy. Dzięki aktywizacji tych dróg wodnych, miasto stanie się jednym z ważniejszych punktów na międzynarodowej drodze wodnej.

„Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku” to trzy przystanie wodne i dziesięć przystanków tramwaju wodnego, zmodernizowane ciągi spacerowe nad wodą, pomosty cumownicze stałe i ruchome, zagospodarowany teren dla potrzeb lokalizacji, slipy do wodowania jednostek.

W ramach programu do użytku oddane zostały dwie nowe trasy tramwaju wodnego. Ich łączna długość to aż 45 km. Pierwsza z linii, F5 obsługuje połączenie Żabi Kruk – Westerplatte, natomiast F6 pływa między Targiem Rybnym a Narodowy Centrum Żeglarstwa. Lokalizacje przystanków są usytuowane w miejscach ciekawych historycznie i przyrodniczo.

40-sto osobowe stateczki z możliwością zabrania pięciu rowerów są świetną propozycją do zorganizowania wycieczek szkolnych oraz wypraw rodzinnych z możliwością obejrzenia Gdańska od strony wody. A jest to niepowtarzalny obraz miasta.

podwpodw_logo
logo-podw

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013

Scroll To Top