W minioną niedzielę na 4 boiskach do siatkówki plażowej rozegrany został kolejny turniej cyklu Nikon CUP Gdańsk 2017. Do rozgrywek w kategorii młodzieżowej zgłosiło się 7 zespołów, które rywalizowały tzw. systemem brazylijskim. Rozstawieni z nr 1 Weber/Trojański zmierzyli się w półfinale z rozstawionymi z nr 2 Krautem/Labbuddą (ci ostatni ulegli w 1/8 rozgrywek duetowi Wilkowski/Wołodźko). Zespół Weber/Trojański, aż do finału pozostawał niepokonany. Niemniej jednak w tej ostatniej fazie turnieju musiał uznać wyższość Wilkowskiego/Wołodźko (21:9, 21:18). W tym miejscu należy wspomnieć, że był to pierwszy występ pary Wilkowski/Wołodźko w Turnieju Nikon CUP Gdańsk 2017 w tym sezonie, w związku z tym nie mogli skorzystać z dobrodziejstwa rozstawienia z nr 1 ani 2 (wylosowali rozstawienie z nr 4). W meczu, którego stawką był najniższy stopień podium zwyciężyli Kraut/Labudda, pokonując parę Pruszkowski/Pijagin 2:0 (21:17, 21:13).

1. Jakub Wilkowski/Piotr Wołodźko
  2. Bartosz Weber/Szymon Trojański
  3. Jakub Kraut/Cezary Labudda
  4. Dawid Pruszkowski/Kosma Pijagin

W grupie open wystartowało 11 drużyn. Ze względu na miejsce w klasyfikacji generalnej rozstawiono 2 zespoły, a mianowicie Zięba/Sulima (nr 1) oraz Rogiński/Paszkowski (nr 2). Pierwsi z nich wytrzymali presję, pozostając niepokonani aż do finału, w którym odprawili z kwitkiem Kleina i Dobrowolskiego (21:19). Zaś w meczu o trzecie miejsce górą byli Behrendt/Tomczak, którzy wygrali z Witkowskim/Mikołajewskim 21:18. Drużyna, która zajęła najniższy stopień podium, rozegrała aż 5 meczów pod rząd, aby dotrzeć do tej fazy rozgrywek. W ćwierćfinale pokonali typowany do wygranej duet Rogiński/Paszkowski, który był nota bene rozstawiony w Turnieju z nr 2. Dlatego też zawodnicy wykazali się hartem ducha i żelazną kondycją, aby zwyciężać w tylu pojedynkach z kolei. Należy jeszcze podkreślić, iż Witkowski oraz Mikołajewski jeszcze do niedawna występowali w Turnieju Młodzieżowym Nikon Cup Gdańsk, a w tym roku jak równi z równym rywalizują już w rozgrywkach seniorskich.