Regaty o Puchar Mariny Gdańsk

Regaty o Puchar Mariny od dziesięciu lat cieszą oczy sympatyków żeglarstwa, którzy z gdańskiego Molo w Brzeźnie śledzą zmagania załóg na wodach Zatoki Gdańskiej. Silna obsada regat gwarantuje dużo emocji oraz ciekawą walkę na bojach zwrotnych oraz na mecie. Organizatorem regat jest Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Regaty zostaną rozegrane w dniach 11 – 12 czerwca 2016. Ich trasa będzie wytyczona wzdłuż wybrzeża, od molo w Brzeźnie aż do Sopotu. Portem regat będzie przystań jachtowa Marina Gdańsk /ul. Szafarnia/. Zostaną rozegrane w grupach: ORC Club, KWR, OPEN.

Tracking w Regatach o Puchar Mariny

Pomorski Związek Żeglarski patronując regatom kalendarza Pucharu Bałtyku Południowego, udostępnia ich Organizatorom testowe oprzyrządowanie obsługujące bieżącą prezentację pozycji jachtów uczestniczących w regatach tzw. tracking. Poza poza walorami promocyjnymi, korzystanie z tego systemu wpływa również na poziom bezpieczeństwa uczestników regat oraz poziom sportowy rywalizacji załóg.

Jednostki uczestniczące w Regatach o Puchar Mariny Gdańsk otrzymają urządzenia monitorujące w sobotę 11 czerwca rano przed wypłynięciem z Mariny Gdańsk na trasę regat. Tym jachtom, które na start I wyścigu przybędą prosto z portu macierzystego, przekazane one zostaną już w piątek 10 czerwca podczas procedury rejestracji uczestnictwa.

Jak zapewnia operator systemu, autonomia energetyczna urządzenia wynosi do 8 godzin, zatem z powodzeniem będą one funkcjonować w ciągu całego dnia startowego.

regaty_foto

W regatach startują najlepsi żeglarze z Trójmiasta, woj. Pomorskiego, a także reprezentanci Szwecji, Niemiec i Rosji. Niemal każdego roku na liście startowej można znaleźć m.in. kpt. Jacka Chabowskiego, byłego Ministra Sprawiedliwości – prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego, kpt. Konrada Smolenia, kpt. Macieja Polańskiego z JKMW Kotwica Gdynia, kpt. Tomasza Konnaka z JKM Gryf Gdynia, kpt. Czesława Perlickiego z YKP Gdynia, kpt. Lennarta Andreassona reprezentującego Spinddens BK, kpt. Krzysztofa Paula z AKM Gdańsk czy kpt. Jerzego Jankowskiego z JK Stoczni Gdańskiej

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku

Informacje:
e-mail: puchar.mariny.gdansk@mosir.gda.pl

Scroll To Top