Witamy w Gdańskim Ośrodku Sportu!

Witamy w Gdańskim Ośrodku Sportu!

Uproszczony herb miasta z nową nazwą Gdański Ośrodek Sportu na zielonym tle. Tak od 1. lutego 2017 r. prezentuje się nowy znak identyfikujący naszą jednostkę, funkcjonującą dotąd jako Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Celem zmiany ma być przede wszystkim silniejsza identyfikacja z miastem. Głównym motywem jest historyczny herb ... Czytaj więcej »

Aktywne ferie w mieście

Aktywne ferie w mieście

W czasie zimowych ferii Gdański Ośrodek Sportu postawił przede wszystkim na pływanie i zajęcia sportowe. Każdy mógł wybierać spośród aż 11 aktywności. Oprócz zajęć dla dzieci i młodzieży, program uzupełniła propozycja dla rodzin. Wszystkie atrakcje przyciągnęły łącznie ponad 7000 gdańszczan. Największym zainteresowaniem cieszyła się pływalnia. Każdego roku akcja „Basen za zeta” ... Czytaj więcej »

2. PZU Gdańsk Maraton to Złoty Bieg!

2. PZU Gdańsk Maraton to Złoty Bieg!

2. PZU Gdańsk Maraton zorganizowany w dniu 15 maja 2016 roku przez Miasto Gdańsk ponownie zdobył tytuł najlepszej w Polsce dużej imprezy na dystansie maratonu w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl. To drugie z rzędu wyróżnienie dla gdańskiej imprezy przyznane przez samych biegaczy. W głosowaniu mogli wziąć udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy portalu i ... Czytaj więcej »

MOSiR liderem projektu Baltic Pass

MOSiR liderem projektu Baltic Pass

Z dumą informujemy, że właśnie wystartował nowy turystyczno-żeglarski projekt unijny, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej „Południowy Bałtyk 2014-2020″. Jego liderem jest MOSiR w Gdańsku. Projekt o nazwie „Baltic Pass – Maritime Heritage Tours”, ma m. in. odkrywać, definiować i oferować korzystanie z uroków Bałtyku i jego dziedzictwa morskiego. W tym przedsięwzięciu partnerują ... Czytaj więcej »

Hokej podwodny. Musisz to zobaczyć!

Hokej podwodny. Musisz to zobaczyć!

Klub Hokeja Podwodnego „Bałtyckie Foki” wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku zapraszają na coroczny Turniej Hokeja Podwodnego „Gorączka Sobotniej Nocy”. Zawody odbędą się w dniu 28 stycznia 2017 roku na Pływalni Chełm (ul. Chałubińskiego13). To już piąta edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Celem zawodów jest nie tylko propagowanie ... Czytaj więcej »

Ferie z jajem!

Ferie z jajem!

Poznaj Rugby TAG! To bezpieczna bezkontaktowa odmiana gry w Rugby. Bezpłatne zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku 6-11 które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Jak się gra piłką przypominającą jajo oraz jakie są zasady gry w Rugby Tag? To wszystko i jeszcze więcej dowiesz się próbując czegoś zupełnie ... Czytaj więcej »

Gdańsk najlepszym kierunkiem!

Gdańsk najlepszym kierunkiem!

Gdańsk jako jedyne miasto w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł ”European Best Destination 2017”. Biorą w nim udział miasta najchętniej odwiedzane przez turystów i o bardzo dobrej reputacji w Internecie – naszymi konkurentami są miedzy innymi Amsterdam, Berlin, Mediolan, Paryż, Wiedeń, Londyn, Madryt. Głosowanie poprzez portal www.europeanbestdestinations.com trwa ... Czytaj więcej »

Trenuj z Ambasadorami 3. Gdańsk Maratonu

Trenuj z Ambasadorami 3. Gdańsk Maratonu

Łukasz, autor bloga Biegaj z Głową, zaprasza na co tygodniowe treningi przygotowujące do 3. Gdańsk Maratonu, które odbywają się w każdy weekend zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Szczegóły znajdziecie na na Facebooku Biegaj z Głową. Łukasz rozpisał również na swoim blogu szczegóły całotygodniowych treningów. Znajdziecie je na http://biegajzglowa.nazwa.pl/biegnij-z-glowa-na-maraton/. Możecie ... Czytaj więcej »

Zagłosuj na Gdańsk Maraton

Zagłosuj na Gdańsk Maraton

Przed nami 3. Gdańsk Maraton, który wystartuje 9 kwietnia 2017 r. Pierwsza edycja gdańskiej imprezy, dzięki głosom osób w nim uczestniczących, zdobyła tytuł Złotego Biegu wśród dużych maratonów. Plebiscyt zorganizował portal maratonypolskie.pl. Teraz możecie głosować na drugą edycję imprezy! Przed nami kolejne głosowanie, w którym możecie oddać swoje głosy na ... Czytaj więcej »

Uratowała życie tonącej

Uratowała życie tonącej

Ratowniczka Karolina Lewandowska to 20-letnia studentka informatyki. 10 stycznia pełniła dyżur w Centrum Ratownictwa Wodnego przy molo w Brzeźnie. Kiedy otrzymała sygnał, że 40-letnia kobieta rzuciła się z molo do lodowatego morza zareagowała błyskawicznie. Trzy minuty później w specjalnym skafandrze płynęła już w kierunku poszkodowanej. Dzięki jej interwencji wyziębioną do ... Czytaj więcej »

Wspieraj WOŚP: licytuj wyjątkowe przedmioty

Wspieraj WOŚP: licytuj wyjątkowe przedmioty

Rozpoczęły się aukcje charytatywne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyło się także miasto Gdańsk z unikatowymi przedmiotami, usługami i gadżetami związanymi z naszym miastem. W niedzielę, 15 stycznia, już po raz 25. w całej Polsce tysiące wolontariuszy wyjdą na ulice, aby zebrać datki na sprzęt medyczny dla ... Czytaj więcej »

Rodzice, sprawdźcie atrakcje na ferie

Rodzice, sprawdźcie atrakcje na ferie

Ferie zimowe w szkołach województwa pomorskiego rozpoczynają się już 16 stycznia 2017 roku. W przygotowanej przez władze Gdańska ofercie nie zabraknie półkolonii w szkołach, zajęć sportowych, plastycznych i teatralnych. Nie zabraknie też basenu „za zeta” oraz Zimowej Szkoły Ratownictwa. Na zajęcia zapraszają muzea, galerie, domy kultury oraz biblioteki. Pełna oferta ... Czytaj więcej »

Zdrowie na okrągło

Zdrowie na okrągło

Na pewno każdy z nas pamięta jeszcze ze szkoły podstawowej fraszkę Jana Kochanowskiego „Na zdrowie”: „Ślachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Nam chodzi o coś więcej. Chodzi o to, by wiedzieć jako zdrowie smakuje zanim się zepsuje. Bowiem to my sami w ponad 50 procentach ... Czytaj więcej »

Powitaj Nowy Rok kąpielą w morzu

Powitaj Nowy Rok kąpielą w morzu

Gdańska, noworoczna kąpiel morsów ma już wieloletnią tradycję. Każdego roku, 1 stycznia, blisko setka śmiałków wskakuje do zimnej wody Zatoki Gdańskiej, witając w ten sposób Nowy Rok. Obowiązkowa rozgrzewka przed wejściem do wody, a po niej grupowa kąpiel, za każdym razem przyciągają wielu widzów. Niektórzy z nich, zachęcani przez uczestników, ... Czytaj więcej »

Bandy elastyczne na gdańskim torze żużlowym

Bandy elastyczne na gdańskim torze żużlowym

Od 1 stycznia 2017 r. przepisy Polskiego Związku Motorowego oraz FIM wymagają, by część band na torach żużlowych została wymienione na elastyczne. Obecnie na gdańskim torze trwają prace związane z dostosowaniem tych elementów do nowych wymogów. Zgodnie z regulacjami PZMot i FIM, bandy umiejscowione na prostych toru, tuż po wyjściu ... Czytaj więcej »

Triathlonowa „olimpijka” ponownie w Gdańsku

Triathlonowa „olimpijka” ponownie w Gdańsku

Wystartowały zapisy do przyszłorocznej, szóstej edycji imprezy Triathlon Gdańsk. Dla pierwszych 50 osób przewidziana została specjalna, niższa opłata startowa w wysokości 150 PLN. Zwiększeniu uległ również limit uczestników, który wynosi teraz 1000 osób. Organizatorzy – Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu – po ciepłym przyjęciu nowej formuły zawodów, które zostały ... Czytaj więcej »

To może być Twój medal!

To może być Twój medal!

Już jest! Prezentujemy medal 3. Gdańsk Maratonu, który otrzyma każdy finisher królewskiego dystansu 9 kwietnia 2017 roku! Przypominamy, że tylko do końca grudnia obowiązuje niska opłata startowa – 79 PLN. Podejmijcie #wyzwanie2017 razem z nami! Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie gdanskmaraton.pl. Czytaj więcej »

Piotr Myszka najlepszym sportowcem Gdańska

Piotr Myszka najlepszym sportowcem Gdańska

W Operze Bałtyckiej odbyła się XIV Gdańska Gala Sportu, podczas której podsumowaliśmy mijający rok. Najlepszym sportowcem Gdańska wybrano żeglarza Piotra Myszkę, który w tym roku został mistrzem świata, a na igrzyskach olimpijskich zajął czwarte miejsce. Piotr Myszka ma 35 lat, jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich żeglarzy. Urodził się w ... Czytaj więcej »

Kup Maraton na prezent

Kup Maraton na prezent

Przygotowaliśmy dla Was specjalną akcję świąteczną. Jeśli nie macie pomysłu na prezent gwiazdkowy, możecie skorzystać z naszej oferty podarowania Waszym bliskim pakietu na 3. Gdańsk Maraton. Akcja potrwa od 7 do 18 grudnia br. Przewidzieliśmy 100 voucherów z limitowanej edycji świątecznej. Jak to zrobić? Każda osoba zainteresowana zakupem świątecznego vouchera ... Czytaj więcej »

Więcej opcji dla pływaków w Gdańsku

Więcej opcji dla pływaków w Gdańsku

Aktualizacja cennika korzystania z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, oprócz zwiększenia dostępności mieszkańców Gdańska do infrastruktury gminnej, była okazją do wprowadzeniu kilku nowych opcji. W szczególności docenią je użytkownicy Pływalni Chełm (ul. Chałubińskiego 13). Oprócz dostępnych dotychczas biletów jednorazowych lub karnetów wprowadzone zostało rozliczenie w systemie aquaparkowym. - ... Czytaj więcej »

Maraton zwiedzania i biegi rodzinne

Maraton zwiedzania i biegi rodzinne

3. Gdańsk Maraton – wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Już dziś zaplanuj start w imprezie, która odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku i poznaj Gdańsk! Informacje: gdanskmaraton.pl. Wyjątkowa i przyjazna trasa biegu prowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, ... Czytaj więcej »

IV Gdański Zumbathon dla Beaty

IV Gdański Zumbathon dla Beaty

Już po raz czwarty Gdańszczanie zatańczą pod okiem najlepszych instruktorów, by promując aktywny styl życia wspomóc potrzebujących. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana na walkę o życie Beaty Welfle, karateczki i matki zmagającej się z glejakiem, złośliwym guzem mózgu. Zumba® to innowacyjne połączenie tańca i fitnessu. Każde zajęcia to ... Czytaj więcej »

Finiszuj jak maratończyk!

Finiszuj jak maratończyk!

Zapraszamy na Bieg na 5 km, kolejną imprezę towarzyszącą 3. Gdańsk Maratonu. 8 kwietnia w przeddzień startu na królewskim dystansie, odbędzie się Bieg na 5 km. W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć „maratoński” klimat i wystartować w krótkim ... Czytaj więcej »

Tenisiści stołowi powalczą o grę w Pucharze Europy

Tenisiści stołowi powalczą o grę w Pucharze Europy

25 listopada 2016 roku o godzinie 18.30 KS Unia AZS-AWFiS Gdańsk podejmie u siebie UMMC Jekaterynburg w składzie: Zoran Primorac, Andrei Gacina (nr 25 w rankingu światowym), Alexander Shibaev (nr 28), Grigory Vlasov (nr 61). Wszyscy zawodnicy rywala są wyżej notowani na liście rankingowej ITTF, ale to gdańszczanie w pierwszym ... Czytaj więcej »

Zumba i Slavica Dance dla Hospicjum

Zumba i Slavica Dance dla Hospicjum

Zapraszamy na „III Maraton Zumba & Slavica Dance razem dla PHD”!, który odbędzie się już 20 listopada (niedziela) w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61. Cel maratonu jest szczytny – pomoc dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Nie może Was tam zabraknąć! Mnóstwo pozytywnej energii w ważnym celu! W ... Czytaj więcej »

Kolarstwo przełajowe na wysokim poziomie

Kolarstwo przełajowe na wysokim poziomie

Kolarze przełajowi opanowali obiekt sportowy MOSiR na ul. Zielonogórskiej, na gdańskim Chełmie. Wysoki poziom sportowy potwierdził, że jest to miejsce z wielkim potencjałem. W czerwcu br. rozegrano tu Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w kolarstwie MTB, a w niedzielę 13 listopada o tytuły mistrzowskie walczyli przełajowcy. Nie zabrakło przeszkód, podbiegów oraz jazdy ... Czytaj więcej »

Nauczyciele i rodzice z SP nr 69 w Gdańsku chcą pobić dyrektora

Nauczyciele i rodzice z SP nr 69 w Gdańsku chcą pobić dyrektora

Pilne! Nauczyciele i rodzice z SP nr 69 w Gdańsku chcą pobić dyrektora. Pod tak przewrotną nazwą rozpoczęła się realizacja kolejnego szkolnego projektu, którego celem nadrzędnym jest wsparcie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku. Trwa zbiórka pieniędzy wśród Przyjaciół Szkoły i pobliskich firm (w sąsiedztwie ... Czytaj więcej »

Ratownicy z Gdańska wygrali Pomorską Ligę Ratownictwa Wodnego

Ratownicy z Gdańska wygrali Pomorską Ligę Ratownictwa Wodnego

11 listopada 2016 r. na pływalni Gdański Ośrodek Sportu przy ul. Chałubińskiego 13 odbył się Finał Pomorskiej Ligii Ratownictwa Wodnego. Ta widowiskowa impreza zgromadziła na starcie blisko 120 zawodników z 14 drużyn, które rywalizowały w czterech konkurencjach: 50m – ratowanie manekina 100m – ratownik 100m – ratowanie manekina w płetwach ... Czytaj więcej »

Mistrzostwa okręgu w kolarstwie przełajowym

Mistrzostwa okręgu w kolarstwie przełajowym

13 listopada 2016 r. odbędzie się finałowa runda Gdańskiego Tour’u Bike’rów, stanowiąca jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w kolarstwie przełajowym. Zawody wyłonią mistrzów okręgu naszego województwa. Ich organizatorami są: Szkółka kolarska Belta Team Gdańsk przy współpracy Gdański Ośrodek Sportu, Pomorskiego Okręgowego Związku Kolarskiego, Miasta Gdańsk oraz Rady Dzielnicy Chełm. Termin ... Czytaj więcej »

Liga Mistrzów tenisa stołowego w Gdańsku

Liga Mistrzów tenisa stołowego w Gdańsku

W piątek 4 listopada, w gdańskiej AWFiS rusza międzynarodowa Liga Mistrzów Tenisa Stołowego! KS UNIA AZS- AWFiS zmierzy się z obrońcą tytułu z poprzedniego sezonu AS Pontoise Cergy z Francji. Początek meczu o godzinie 18.30. Gdańszczanie zagrają pierwszy raz w tym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów przed własną publicznością w ... Czytaj więcej »

Scroll To Top