Turniej Nikon Cup 2017 w minioną niedzielę został rozegrany w trzech kategoriach: open, roczniku 1999 i młodsi oraz kobiet i to właśnie ta kategoria skradła uwagę kibiców, spacerowiczów brzeźnieńskiego molo oraz męskiej części turnieju. Mimo wszystko najważniejszym aspektem rywalizacji pań był bardzo wysoki poziom gry.

Do rywalizacji przystąpiło 18 par. Wśród nich wyróżniała się grupa siatkarek reprezentujących UKS Zatoka 95 Puck. Klub ten jest potentatem w młodzieżowej plażówce. Pucczanki aktualnie przygotowują się do Finałów Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych U17 i U19 i udział w Nikon Cup był ważnym elementem szlifowania formy w drodze po medale.

Zgodnie z oczekiwaniami dwa zespoły Zatoki awansowały do najlepszej czwórki, gdzie w walce o miejsca na podium zmierzyć się musiały z dużo bardziej doświadczonymi przeciwniczkami. W meczu o trzecie miejsce ekipa z Pucka – Łucja Laskowska/Marta Przyradzka uległy dość wyraźnie (21:15) prawdziwym wyjadaczkom plażowych turniejów Sylwii Kwiatkowskiej i Sandrze Szczygioł.

Finał był prawdziwym ukoronowaniem pięciu godzin turniejowych zmagań. Pucczanki – Agata Ceynowa i Julia Paszke walczyły o każdą piłkę z zespołem Monika Osajca/ Dorota Truskowska. Pasjonujące wymiany wywoływały aplauz widowni. Agata i Julia wypracowały dwie piłki meczowych, jednak górę wzięło doświadczenie po drugiej stronie siatki Moniki i Doroty, które przeżywały trudne momenty, by po chwili odwrócić sytuację i zwyciężyć 23:21.

Kolejne zawody dla Pań w cyklu Nikon Cup 2017 już 23 lipca 2017.

Obok boisk gdzie rywalizowały panie, rozegrano pasjonujące mecze w kategorii młodzieżowej.  Zgłosiło się 6 par. Turniej został rozpisany na jedną grupę, więc każdy zespół miał do rozegrania 5 spotkań. Najwięcej punktów na swoim koncie zgromadziła para Weber/Urbanowicz wyprzedzając pary Pruszkowski/Pijagin oraz Karasiński/Leśniewski, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce

Do turnieju w kategorii open zgłosiło się 20 par. W stawce znalazły się nie tylko pary męskie, ale także pary mixtowe. Pomimo braku kilku czołowych zespołów turniej poziom  był jak zwykle wysoki. Warunki pogodowe także sprzyjały graniu w siatkówkę plażową. Poza pierwszą rundą turniej został rozegrany systemem brazylijskim. Ostatecznie tryumfowała para Sulima/Zięba, która pokonała w finale Radziewicza/Ciemachowskiego 21:17. Popularny „Łysy z PG” wraz z partnerem od początku kontrolowali przebieg spotkania, tylko w jednym momencie pozwolili zbliżyć się przeciwnikom na dwa punkty, żeby po wziętym czasie znowu odskoczyć i nie oddać przewagi aż do końca. W meczu o 3 miejsce zmierzyli Dębski/Konkol oraz nasi przyjaciele z Olsztyna Mozol/Kownacki. Obronną ręką z tego starcia wyszli Dębski/Konkol wygrywając 21:17, tym samym para ze stolicy Warmii ponownie zajęła pechowe 4 miejsce, jednakże nie zniechęca ich to do walki i zapewniają, że będą regularnie przyjeżdżać na Nikon Cup. Kolejny turniej już 16 lipca. Zachęcamy do uczestnictwa.